Ewidencja czasu pracy kierowców jako ważna dokumentacja pracownicza, a przede wszystkim kierowcy!!

Wszystkim przewoźnikom polecamy rozliczanie się z kierowcami na podstawie ewidencji czasu pracy kierowców. Obowiązek jej tworzenia nakłada Kodeks pracy oraz Ustawa o czasie pracy kierowców.

Kierowca to specyficzny zawód, który wymaga dokładnego rozliczenia godzin nocnych i godzin nadliczbowych, dyżurów i innych dodatków. Nieprawidłowe rozliczenie się z kierowcą grozi Państwu po pierwsze kara podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, a po drugie roszczeniami niezadowolonych pracowników, którzy mogą dochodzić swoich praw 3 lata wstecz!!!

Ewidencje sporządzamy na podstawie przesłanych wykresówek oraz plików cyfrowych z kart kierowcy jak również innych dokumentów tj. zaświadczenia o działalności kierowcy, oraz informacji o urlopach, zwolnieniach chorobowych lub innych nieobecnościach.

Przygotowana przez nas ewidencja czasu pracy kierowcy na podstawie przepisów kodeksu pracy i ustawy o czasie pracy kierowców zawiera m.in.:

Dodatkowo oprócz ewidencji dostarczamy raport wykroczeń sporządzony pod kątem przestrzegania przez kierowce przepisów rozporządzenia (WE) 561/2006 wraz z odpowiadającymi im wysokościami kar nakładanych przez Inspekcje Transportu Drogowego.

Sporządzamy również raport braków i nieprawidłowości na wykresówkach, co jest również doskonałym materiałem szkoleniowym dla kierowców.

Posiadamy kilkuletnie doświadczenie oraz licencjonowane oprogramowanie wspomagające rozliczanie czasu pracy oraz czytniki kart kierowców.

Przez cały okres trwania umowy Państwa kierowcy oraz osoby zatrudnione w firmie mogą korzystać z porad prawnych.

Doraźna pomoc prawna jest bardzo przydatna np. w czasie kontroli ITD na drodze. Kierowcy w takich przypadkach bardzo często popełniają kardynalne błędy które bardzo utrudniają późniejsze odwołania. Kierowca może więc w trakcie kontroli wykonać telefon na na nasz numer alarmowy gdzie uzyska szybką, doraźną poradę prawną której udzieli mu nasz prawnik.

Z doraźnej pomocy prawnej mogą także korzystać inne osoby zatrudnione w firmie takie jak: osoba zarządzająca transportem, kierownik transportu czy kadrowa.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń: 726 686 139

Keep in touch with us

Nie wiesz? Zadzwoń 500 561 861

Udzielimy Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.